AKTUÁLNÍ ČAS

SVÁTEK

Překladač / Translator

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

Náhodný obrázek

Hradba 2021

hradba_2021.png

Hradba 2018

logo-hradba-a-2018-gr2.png

Hradba 2016

Hradba 2016

Přihlášení

SPOLUPRACUJEME

 

logo_hudba

 

 

Odběr novinek

Jste zde

Domů

Následující řádky se mi nepíšou lehce.

Rok 2020 byl těžký. Napadení novou nemocí virového původu Covid-19 hodně z nás poznamenalo. Co se týče naší jednotky, bylo to zejména ohledně nemožnosti účastnit se běžných cvičení. Celou dobu jsme čekali, zda nás AČR povolá a deklarovali jsme svoji připravenost. Někteří z našich členů se věnovali humanitární činnosti (nákupy pro důchodce, nemocné apod.). Přesto jsme povoláni nebyli a nakonec absolvovali koncem roku online cvičení.

Ovšem konec roku (přibližně od září / října) dával tušit, že ani rok 2021 ještě rozhodně nebude v pohodě. A to se bohužel potvrdilo. Nemoc u nás začala, i díky novým mutacím, postupně nabývat na síle. A jak to vypadá v současné době víte sami. Uzavřené okresy, povinné respirátory, každotýdenní testování v zaměstnání. A k tomu velmi zaplněné nemocnice a zdravotníci padající únavou. I přes naše ujištění, že jsme připraveni nastoupit (a to zejména k posílení PČR na což jsme určeni) je naše nasazení ve hvězdách. Na jednu stranu je to dobře, protože NGŠ o nás ví, a až nás nasadí, tak to bude znamenat, že už šahá do rezerv. A to samozřejmě není dobré. Ale dobré není ani, pokud nasazeni nebudeme.

Co je ještě horší je fakt, že kromě toho, že se nemoc týká všech, tak mnozí z nás a našich známých už se setkávají s těžkým průběhem popřípadě i smrtí někoho, koho známe. A to už znamená, že to není neosobní, a že je to opravdu špatné. A týká se to i AZ a AČR jako takové. A proto si dovoluji zde zveřejnit jeden příběh z médií (TV, Noviny a FCB), který se nás velmi dotýká. Jedná se o příběh z naší spřátelné (druhé západočeské) jednotky AZ KVV K.Vary:

5.3.2021 AZ 72.mpr Přáslavice

Dnes se s vámi chceme podělit o velmi smutnou zprávu a také vás požádat o pomoc. Dnes zemřel Antonín Křičenský, voják v Aktivní záloze z Karlovarské pěší roty, mladý a aktivní muž. Antonína jako mnoho jiných nečekaně porazil Covid-19. Jeho žena Radka Křičenská byla naše dlouholetá příslušnice, tehdy ještě mechanizované čety AZ při 72. mpr. (a AZ KVV KV). Radka kvůli rodině před pár lety ukončila službu v Aktivní záloze, ale naší kamarádkou je dál. Nyní je v opravdu těžké životní situaci, kdy přišla náhle o svého muže a na dvě děti (třetí je na cestě) i dům zůstala sama. Pokud byste jí, stejně jako my, chtěli alespoň finančně pomoci, můžete zaslat jakoukoliv částku na transparentní účet spolku (spolek sdružuje příslušníky roty AZ). Prosím do poznámky/zprávy pro příjemce napište "RADKA". My pak veškeré vybrané prostředky předáme rodině.

Číslo účtu: 2201933826 / 2010

Zpráva pro příjemce: "RADKA"

Děkujeme a dávejte na sebe pozor.

Odkaz na kontrolu transparentního účtu.

 

Myslím, že asi nemá cenu psát nic víc ... Jen případně do poznámky napsat naše heslo I Pětatřicátníci chtějí pomáhat ... a nezapomenout na heslo do zprávy pro příjemce: RADKA

 

Ten účet, co tam je uveden je transparentní. O to horší je to, že Radku, my délesloužící, známe osobně z KV.

 

Update:

Děkujeme všem přispěvatelům a těm, co vyjádřili rodině podporu. Ukončujeme sběr akutní pomoci pro Radku a její děti, nyní počkáme pár dní než dorazí platby z jiných bank. Ke konci týdne spočítáme veškerou obdrženou pomoc a přepošleme do poslední koruny na účet Radky. Vše bude možné na transparentním účtu zkontrolovat. Už teď se odhadem sešlo přes 450 000 Kč . Ještě jednou všem děkujeme, ke konci příštího týdne vás všechny budeme o výsledku sbírky informovat  Sběr akutní pomoci ukončen, pro kontrolu nakládání s prostředky žádejte číslo transparentního účtu soukromou zprávou.

 

Z toho tedy vyplývá, že pokud chcete ještě přispět, je nutné to udělat hned ...

 

Děkuji a mějte se

Váš Admin