AKTUÁLNÍ ČAS

SVÁTEK

Překladač / Translator

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

Náhodný obrázek

Hradba 2021

hradba_2021.png

Hradba 2018

logo-hradba-a-2018-gr2.png

Hradba 2016

Hradba 2016

Přihlášení

SPOLUPRACUJEME

 

logo_hudba

 

 

Odběr novinek

Jste zde

Domů

Během cvičení se skupina demonstrantů pokusila vniknout na základnu LZS

úterý 21. září 16:37 , aktualizace 18:49

Autor: KRIMI-Plzeň

Od minulého čtvrtka probíhá celorepublikové cvičení Hradba 2021, do kterého se zapojilo více než tisíc záložníků krajských vojenských velitelství a na tři sta profesionálních vojáků z útvarů Armády České republiky včetně jednotky Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Plzeň. Toto cvičení má prověřit schopnosti všech velitelských stupňů jednotek při plnění úkolů v operacích k zajišťování obrany a vnitřní bezpečnosti České republiky.

      V rámci tohoto cvičení vojáci aktivní zálohy zajišťují střežení objektů krizové infrastruktury, podporu simulovaného průjezdu spojeneckých jednotek na našem území a plní úkoly v asistenčních činnostech s Policií České republiky při zajišťování vnitřní bezpečnosti ve společných hlídkách.
      V pátek jednotka aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Plzeň prošla pod dohledem střeleckých instruktorů KVV Plzeň a 142. praporu z Klatov střeleckou přípravou z krátkých a dlouhých zbraní. V sobotu jednotka v areálu Armádního střeleckého stadionu v Plzni – Lobzích cvičila vojenskou taktiku.

 

Napadení letecké základny

      Následně se polovina jednotky přesunula k základně Letecké záchranné služby v Plzni – Líních, kde vojáci aktivních záloh vystavěli kontrolní propouštěcí místo, jako důležitý prvek obrany a ochrany základny, jakožto objektu důležitého pro obranu státu.

Více si můžete přečíst v původním článku na webu autora KRIMI-Plzeň

Součástí článku je i pěkné video a fotogalerie..