AKTUÁLNÍ ČAS

SVÁTEK

Překladač / Translator

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

Náhodný obrázek

Hradba 2021

hradba_2021.png

Hradba 2018

logo-hradba-a-2018-gr2.png

Hradba 2016

Hradba 2016

Přihlášení

SPOLUPRACUJEME

 

logo_hudba

 

 

Odběr novinek

Jste zde

Domů

Cvičení "HRADBA 2021" - den šestý velké finále

Napsal uživatel Marek Boháč dne 21. Září 2021 - 20:03.

A jsme téměř u konce. I v Plzeňském kraji dnes vrcholilo celorepublikové cvičení "Hradba 2021", které prověřilo jednotku Aktivní zálohy Krajského vojenského velitelství Plzeň. 

Naši záložáci od minulého čtvrtka poctivě celé dny cvičili, aby své dovednosti mohli zúročit při velkém finále, které se odehrálo v prostorách Letecké záchranné služby v Plzni Líních.

Zde bylo vybudováno KPM(kontrolně propouštěcí místo) z důvodu střežení OKI (objekt kritické infrastruktury), jímž se stala základna letecké záchranné služby Plzeňského kraje v Plzni Líních.

V rámci cvičení pod dohledem instruktorů Armády i Policie ČR, právě na toto kontrolní místo dorazila v 10 hodin skupina demonstrantů protestujících proti existenci základny. Demonstranti s transparenty se protlačili koridorem až k závoře a pokusili se proniknout dovnitř. Vzhledem k jejich počtu a agresivitě si vojáci k zajištění pořádku vyžádali zásah pořádkové jednotky policistů. Pořádková jednotka pak i za pomoci vodního děla vytlačila dav metající po policistech a vojácích různé předměty za kontrolní stanoviště, ozbrojení agresoři byli zpacifikováni za pomocí taserů i služebního psa a celá skupina demonstrantů byla omezena na osobní svobodě. 

Zásah byl úspěšně ukončen, ale pro naše záložníky tímto práce ještě zdaleka dnes neskončila- Dál cvičili reakce na další incidenty, které jim instruktoři připravili až do pozdních odpoledních hodin.