AKTUÁLNÍ ČAS

SVÁTEK

Překladač / Translator

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

Náhodný obrázek

Hradba 2018

logo-hradba-a-2018-gr2.png

Hradba 2016

Hradba 2016

Přihlášení

SPOLUPRACUJEME

 

logo_hudba

 

 

Odběr novinek

Jste zde

Domů

Slavnostním vyřazením absolventů byly dnes zakončeny další dva kariérové kurzy na Univerzitě obrany, připravující důstojníky pro práci v nejvyšším velení Armády ČR. Šlo o 34. kombinovaný kurz generálního štábu „Tomáše Garriqua Masaryka“ a 35. prezenční kurz generálního štábu „armádního generála in memoriam Heliodora Píky“. Celkem 35 úspěšných účastníků završilo studium minulý týden obhajobou závěrečné práce, polovina z nich prospěla s vyznamenáním.

 

Jedním z absolventů byl i podplukovník gšt. Petr Františ z Univerzity obrany, člen týmu vítěze seriálu Red Bull Air Race Martina Šonky. Odborník na leteckou techniku a informační technologie tak v uplynulém půlroce musel skloubit pracovní povinnosti a spolupráci s mistrem světa navíc i se studijními úkoly. „Studium pro mě bylo jednoznačnou prioritou a tomu jsem podřídil úplně všechno. Naštěstí podzimní část závodního seriálu nebyla tak náročná,“ říká podplukovník Františ a hned poté hodnotí význam kurzu: „Podíval jsem se na armádu zvnějšku, ze strategického pohledu jako na celek, vystoupil jsem ze své odbornosti a nahlédl do těch dalších, což bylo velmi přínosné.“

 

Studium v dvanáctiměsíčním kombinovaném kurzu a šestiměsíčním prezenčním kurzu bylo zaměřené na strategické řízení, bezpečnostní a obrannou politiku, leadership a vojenské umění. Na výuce se podílela řada domácích i zahraničních představitelů vojenských i civilních orgánů a organizací.

 

Slavnostní ceremoniál

 

Slavnostní ceremoniál se uskutečnil v Rytířském sále brněnské Nové radnice a spolu s představiteli Univerzity obrany se jej zúčastnili také první zástupce náčelníka Generálního štábu AČR generálmajor Jaromír Zůna a velitel Velitelství výcviku – Vojenské akademie Vyškov brigádní generál Radek Hasala. Přítomni byli i pracovníci Centra bezpečnostních a vojenskostrategických studií UO, které je garantem právě zakončených kurzů.

 

Rektor-velitel Univerzity obrany brigádní generál Bohuslav Přikryl ve svém projevu upozornil na aktuální vývoj bezpečnostního prostředí, na který reagovalo zaměření výuky: „Do curricula kurzů byly zařazeny otázky úzce spojené s novými bezpečnostními výzvami, jakými jsou nárůst hrozeb v kybernetickém prostoru, informační operace a některé další aspekty nového druhu ozbrojeného konfliktu, pro který se vžilo označení hybridní války.“

 

Poznámka Admina:

Dobře si prohlédněte přiložený obrázek s následujícím popiskem:

Dva ze čtyř nejlepších absolventů kurzů s odměnami

05m_29.jpg

Gratulujeme, Veliteli.

 

 

Autor: Viktor Sliva 

Převzato z: Army.cz