AKTUÁLNÍ ČAS

SVÁTEK

Překladač / Translator

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

Náhodný obrázek

Hradba 2021

hradba_2021.png

Hradba 2018

logo-hradba-a-2018-gr2.png

Hradba 2016

Hradba 2016

Přihlášení

SPOLUPRACUJEME

 

logo_hudba

 

 

Odběr novinek

Jste zde

Domů

Možná se divíte, proč jsou naše stránky opět trochu jiné?

ČLÁNEK ZDE UVEDENÝ POPISUJE STAV Z ROKU 2010, ZMĚNY V ROCE 2017 NAJDETE NÍŽE NA TÉTO STRÁNCE...

Vysvětlení je prosté - z neznámých technických důvodů, na straně poskytovatele původního prostoru, začal být problém s kódováním stránek, který pro nás znamenal jediné : rozhodnutí.

Zda kompletně přeinstalujeme původní systém a potom vše naprosto manuálně přepíšeme - opětovné vytváření všech sekcí, kompletní přepis všech odkazů v systému apod., nebo zda provedeme čistou instalaci jiného systému a ten kompletně dotvoříme.

Vzhledem k tomu, že jsme před časem zakoupili i doménu www.pětatřicátníci.eu a pro ni jsme domlouvali nový hosting, na kterém se nám nedařilo původní systém rozběhnout - musel by se také přepsat, jsem se jako administrátor k tomu postavil čelem a rozhodl, že budu věnovat veškerý volný čas přepisu webu do nového systému. Bylo to těžké rozhodnutí i vzhledem k tomu, že jsem si původní CMS oblíbil a vymazlil, podílel se na jeho překladu a upravil a přeložil mnoho doplňujících modulů.

Ale zase s novým systémem nám rostou nové možnosti, je sice mnohem na pohled složitější (pro admina - uživatel příliš změnu nepocítí), ale po nějaké době bude jistě rychlejší, upravovatelnější a doufám, že i přehlednější. Zároveň je také opět o něco bezpečnější.

Ještě nejsem kompletně s prací hotov, ale budu se snažit zachovat stávající fórum, aby Vám platil přístup, co jsem již jednou povolil, na přihlášení ke stránkám bude bohužel pořeba nové registrace - uvažuji o tom, že všem uživatelům překopíruji data ze starého CMS a Vaše uživatelské jméno bude zároveň i heslem pro první přístup, které si pak změníte a použiji jej i na fórum pro ty, co ještě přístup nemají. Přeji Vám tedy mnoho hezkých zážitků s novými stránkami a doufám, že zde vždy naleznete, co budete potřebovat.

Váš Admin - Tomáš

 

update:

Vzhledem k tomu, že tento redakční systém má velmi pěkně zpracované fórum, které je plně propojeno se stránkami, rozhodl jsem se nakonec zrušit původní fórum a přepsat ho do nového. Po zvážení všech pro a proti, mi nakonec přišlo jednodušší požádat Vás o novou registraci než nějak vybastlit jména z původního systému, určit jim nějaká základní hesla a pak Vás nechat ty hesla předělat.

 

Proto :

ZAREGISTRUJTE SE, PROSÍM, JEŠTĚ JEDNOU a od nové registrace Vám poběží přihlášení jak na stránkách, tak i na fóru a to vše na jedno heslo (na starém systému jste měli jedno heslo do fóra a jedno na stránky). Zároveň Vám ponechávám nějaký čas na novou registraci, ale počítejte s tím, že zde budou sekce, do kterých se bez přihlášení prostě nedostanete. Takže se registrujte co nejdřív a předejte, prosím, tuto zprávu i Vašim přátelům...

A do budoucna vzpomínka, jak vypadaly ty staré v době největšího rozmachu :

2017

No, proběhlo pár let a máme tady velmi obdobný scénář.

Dosud používaný web stále běží, ale jeho systém je již zastaralý. Vznikly nové verze, ale ty neumožňují jednoduchou migraci ze starší verze. Vývojáři prostě ten modul migrace nikdy pořádně nedokončili. Nové verze, ve kterých jelo i pár mých jiných webů už se aktualizují bez problémů, ale co je to platné.

Po zvážení všech pro a proti jsem se rozhodl opět povýšit náš redakční systém na jinou úroveň. Nainstaloval jsem s kolegou úplně jiný redakční systém, který je zase ještě někde jinde. Je sice mnohem na pohled složitější (pro admina - uživatel příliš změnu nepocítí), ale po nějaké době bude jistě rychlejší, upravovatelnější a doufám, že i přehlednější. Zároveň je také opět o něco bezpečnější.

Čili takové malé Déjà vu.

Takže v současné době (duben / květen 2017) dokončuji migraci-nemigraci - kompletní přepsání všech článků za všechny roky. Zároveň se snažím postupně články upravovat. Nejprve předělávám všechny články v různých menu a až bude web spuštěn, tak postupně předělám i vše, co je za léta uvedeno v Novinkách. To je již přepsáno na nový web, ale zobrazí se to zatím bez odstavců, mezer, obrázků a odkazů.

Podobně, jako předtím nás čeká přenesení uživatelů, ale to nějak nastavíme. Snaha, aby zůstalo fórum propojené se stránkami je jasná, i když jsem se rozhodl, že vše poběží oddělené od stránek a bude zde pouze propojení dvou systémů a ne systém jeden.

Vzhledově se zatím snažím, aby to pro nikoho nebyl šok, navíc náš, veskrze konzervativní, vzhled je pro tyto stránky vhodný. Čili vzhledově to bude velmi podobné, ale pod slupkou bude něco úplně jiného.

A do budoucna vzpomínka, jak vypadaly stránky na starém systému v době největšího rozmachu. Je třeba uznat, že v tom starém systému se dočkaly pozornosti a změnily se na důležitý informační portál, se kterým se spolupracuje již oficiálně a ne, jako naše úplně první stránky, které byly jen soukromé stránky jednotky.  Za to je systému stránek, na kterém běžely třeba poděkovat.

Mějte se

Váš

Admin