AKTUÁLNÍ ČAS

SVÁTEK

Překladač / Translator

Czech English French German Italian Portuguese Russian Slovak Spanish Ukrainian

Náhodný obrázek

Hradba 2021

hradba_2021.png

Hradba 2018

logo-hradba-a-2018-gr2.png

Hradba 2016

Hradba 2016

Přihlášení

SPOLUPRACUJEME

 

logo_hudba

 

 

Odběr novinek

Jste zde

Domů

Ve dnech 15. - 17. září 2017 příslušníci pěší roty Aktivních záloh (AZ)  KVV Plzeň provedli speciální výcvik za řízení  členů Vodní záchranné služby Plzeň.

Instruktor vodní záchrany p. Jan Fischer velice zajímavým způsobem vysvětlil úcastnikům vycviku zásady při organizaci a provedení záchrany tonoucího.

Příkladem všem členům AZ Plzeň šel velitel roty AZ major v záloze Ján Vištiak, který uvedený výcvik zhodnotil následovně: " Výcvik a spolupráce s integrovaným záchranným systémem (IZS) je nedílnou součástí výcviku AZ".

Příslušníci pěší roty KVV Plzeň přistoupili k uvedenému výcviku zodpovědně a s velkou iniciativou. I přes špatné počasí zvládli nejenom teoretickou část, ale i praktickou činnost při záchraně osob, která je zapotřebí i v civilním životě. Vyzkoušeli si plavání za ztížených podmínek tj. v „maskáčích a kanadách“ a ovládání motorového člunu, teoretickou i praktickou část záchrany osob z vodního živlu a to v podmínkách bez prostředků, s prostředky, tak i v podmínkách s prostředky a jištěním dalšími zachránci.

Okolo projíždějící cestující na lodích asi nemohli věřit vlastním očím, že se v takové zimě někdo ještě koupe a navíc ještě v oblečení. Ani sami netušili, že voda byla teplejší než vzduch smiley

 

Velké poděkování si zaslouží vedoucí záchranné vodní služby Hracholusky pan Jan Fischer s kolegy.

Těšíme se na další společně strávené chvíle při výcviku a přejeme do dalšího života vše nejlepší.

 

1_20.jpg

 

17_2.jpg

 

dscn0707.jpg

 

 

Čerpáno z textu: pplk. Slavomír Tomčák

Foto: mjr. Jiří Štětina

Původní článek: KVV Plzeň